Isı Cam

ISICAM bir plağın, alüminyum ara boşluk çıtası, plastik ve elastik dolgu maddeleri yardımıyla bir derinliğe çevresel olarak bağlanması şeklinde üretilir.

Alüminyum ara boşluk çıtası, cam plakalar arasındaki genişliğin saptanması; özel yapıştırıcı ve elastik dolgu maddesi ile iç hacmin, dış atmosferik etkilere karşı tam olarak izole edilmesi amacıyla kullanılır.

Ara boşluğu dolduran kuru havanın kondensasyon sonucu cam yüzeylerinde buğulanma yapmaması için devamlı kuru kalması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ara boşluk çıtasının içi üretim sürecinde nem emici kimyasal bir madde ile doldurulur.ISICAM DOĞRAMA DETAYLARI


Isıcam;

- Her türlü doğramaya veya doğrudan doğruya beton içerisine uygulanır.

- Cam yuvasına çıta ile uygulanmalıdır.

- Düz cama göre yapılmış olan eski doğramalara da çıta takılmak suretiyle uygulanabilir.

Gürültüye karşı "ISICAM”

Isıcamın bir başka özelliği de, “ses yalıtımı” sağlayabilmesidir. Dilerseniz, gürültüye karşı farklı kalınlıkta camlar ve geniş ara boşluk çıtası kullanılarak özel nitelikte Isıcam da üretilmektedir.

ISICAM KALINLIĞI ve ARA BOŞLUĞU NASIL SAPTANIR?

Ünitelerdeki cam kalınlıkları ve ara boşlukları, cam alanlarına ve rüzgar yüküne bağlı olarak değişmektedir. Doğramanızdaki cam boyut ve alanlarına göre ideal cam kalınlıklarını seçmek için; ortalama 150 kg/m² rüzgar yükü baz alınarak hazırlanan tablo aşağıda yer almaktadır.

“ISICAM masraflarınızı ne ölçüde azaltabilir?”

Bilimsel araştırmalar Isıcam takılması ile %20 - %35 arasında bir yakıt tasarrufu sağlanabildiğini göstermektedir.

Bir yapının tek camlı pencerelerle 3 yıllık yakıt masrafı, aynı yapıya Isıcam takıldığında, 3 yıl yerine, 4 yıl ısınmayı sağlayabilecektir. Yaklaşık bir yıl daha fazla!